OP PIK - Služby infrastruktury IV. výzva

MPO vyhlásilo IV. výzvu programu Služby infrastruktury.

Základní informace o výzvě

Termín pro podání žádostí: 22. prosince 2017
Alokace výzvy: 400 000 000,-Kč, může dojít k navýšení alokace, avšak také k pozastavení příjmu žádostí, pokud bude alokace dosaženo.
Maximální výše dotace:

• 1 - 30 mil. Kč v případě projektů neobsahujících stavební práce
  • 5 - 100 mil. Kč v případě projektů obsahujících stavební práce

Maximální podíl dotace na způsobilých výdajích: 75% pro veřejné vysoké školy (režim nezakládající veřejnou podporu), 50% pro podniky či municipality (režim zakládající veřejnou podporu)
Nejzazší termín pro ukončení projektu: 31.12.2020

Cíl výzvy
Hlavním cílem programu podpory „Služby infrastruktury“ je zkvalitňovat služby podpůrné inovační infrastruktury, která povede ke zvýšení intenzity společných výzkumných, vývojových a inovačních aktivit mezi podnikatelskými subjekty a mezi veřejným a podnikovým sektorem se zaměřeným zejména na realizaci nových technologií a konkurenceschopných výrobkůa služeb. Tyto aktivity povedou ke zlepšení mezisektorové spolupráce a podmínek pro rozvoj inovačních firem a konkurenční výhody jako zásadního prvku ovlivňujícího efektivitu celého inovačního systému v ČR.

Podporované aktivity

• Provozování inovační infrastruktury - pouze v režimu de minimis
  • Rozšíření  prostor inovační  infrastruktury, pořízení  nového  vybavení  a  zlepšení  kapacit  pro společné využívání technologií
  • Výstavba nové sdílené inovační infrastruktury v regionu, kde bude prokázán nedostatek vhodné výzkumné nebo inovační infrastruktury pro podnikatelské subjekty (žadatel však nesmí disponovat či provozovat inovační infrastrukturu).

Inovační infrastrukturou je vědeckotechnologický park, podnikatelský inkubátor či inovační centrum.

Podporována NENÍ:

• prostá obnova majetku,
  • aktivity spojené s podporou vývozu do členských států Evropské unie a třetích zemí, a  to podporou přímo vázanou na množství vývozu nebo spojenou se založením a fungováním distribuční sítě nebo jinými běžnými výdaji souvisejícími s vývozními aktivitami,
  • aktivity spojené s podporou přednostního užití domácího zboží před zbožím dováženým,
  • základní výzkum,
  • výrobní činnost žadatele/příjemce
  • výuka v rámci vzdělávacích aktivit vysokých škol

Způsobilé výdaje

• výdaje na pořízení dlouhodobého hmotného majetku např. nákup pozemků, budov, strojů a jiného zařízení nezbytného pro vybavení inovační infrastruktury za podmínky, že se jedná o odepisovatelná aktiva (mimo pozemek)
  • výdaje na pořízení dlouhodobého nehmotného majetku (pořízení patentů, licencí a know-how nepřesahující cenu obvyklou stanovenou posudkem soudního znalce, přičemž posudek nesmí být ke dni pořízení majetku starší než 3měsíců; software apod.)
  • náklady na pořízení dlouhodobého nehmotného majetku do výše 50 % celkových způsobilých výdajů na projekt
  • provozní náklady, zejména služby poradců, expertů, studie, školení, semináře, workshopy, propagace, síťové neskladovatelné dodávky apod.
  • náklady na povinnou publicitu projektu jsou způsobilé pouze tehdy, pokud naplňují znaky povinné publicity uvedené v pravidlech určených poskytovatelem podpory.

Bližší informace ke způsobilosti výdajů naleznete zde.

Kompletní informace k výzvě naleznete na stránkách zpostředkovatelské agentury

Ing. Jiří Foltýn, 08.09.2017 13:38